VEKA PERFECTLINE

VEKA PERFECTLINE


veka_perfectline

 

Okná modelu Veka Perfectline sa vyznačujú hlavne vysokou všestrannosťou. Ide o najpopulárnejší a najviac rozšírený okenný systém Veka, ktorý umožňuje vyhotovenie rôznych druhov konštrukcií v širokom farebnom vyhotovení. Vyznačuje sa 5-komorovou konštrukciou rámu a krídla s hĺbkou 70mm.

Model Veka Perfectline je dostupný s dvoma verziami krídiel - jednoduché a polopredsadené /zaoblené/. Štandardne sa v okennom ráme montuje oceľové uzavreté spevnenie zvyšujúce statickú stabilitu a dlhodobú funkčnosť okien.

Model Perfectline, rovnako ako každý výrobok od firmy Veka, spĺňa najvyššie štandardy RAL a je zaradený do triedy A.

 

 

Charakteristika:

- 70 mm a 5 komôr poskytujú ideálnu kombináciu a vynikajúce vlastnosti okien
- rovné alebo zaoblené hrany systému, sklo Super Spacer

 

 

 

Paleta farieb:

Štandard: zlatý dub, orech, mahagón, dub bahenný, tmavošedá, winchester xa

Neštandard: siena rosso, tmavý dub, oregón, siena noce, dub jasný, višňa, šedá, macore, winchester...Super Spacer® sa vyznačuje veľkou nepriepustnosťou prenikania plynov, vďaka čomu sa nezníži hustota vzácnych plynov (argónu, kryptónu) vyplňujúcich priestor v dvojsklách a tepelná izolácia dvojskiel a sa tiež nezníži. Rámik Super Spacer® sa vyznačuje väčším tepelným odporom než hliníkový dištančný rámik, spôsobujúc tak zníženie koeficienta U pre dvojsklá o 5%. Vedie to k zníženiu nákladov na energiu , redukuje kondenzáciu, a znižuje tiež možnosť výskytu pliesní.


Prednosti izolačného skla s rámikom Super Spacer® v porovnaní s klasickými hliníkovými rámikmi a doterajšími teplými rámikmi:

  • vyznačujú sa 950 násobne nižšou tepelnou vodivosťou, čím obmedzujú tepelné straty o 94 % v porovnaní s rovnakým typom skla s hliníkovým rámikom
  • ako jediný na trhu znižuje koeficient tepelnej izolácie celého okna Uw o 0,2 W/m2K, čím o 15 % znižuje náklady na energiu
  • znižuje a obmedzuje hluk o 2 dB
  • vďaka zvýšeniu teploty na povrchu skiel o 9o C eliminuje jav zrážania vodnej pary
  • dokonca o 60 % znižuje tvorbu plesní a húb, škodlivých pre náš dýchací systém
  • znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia – vďaka zvýšenej flexabilite spojenia rámika zo sklom
  • predlžuje životnosť skla a jeho vlastnosti
  • farebný odtieň rámika je výborne prispôsobený sklu, vďaka čomu tento rámik v zasklení zo vzdialenosti nevidieť.
PageRank ikona zdarma