VEKA ALPHALINE

VEKA ALPHALINE

 

 

veka_alphaline_90

 

Okná Veka Alphaline majú jedny z najlepších termoizolačných vlastností medzi všetkými výrobkami dostupnými na trhu. 6-komorový systém s hĺbkou zabudovania 90mm je možné dodatočné vybaviť špeciálnou vložkou rámu, ktorá spolu s trojsklom s teplým rámikom Super Spacer Premium so súčiniteľom prestupu tepla Ug = 0,5W/m2K umožňuje vyrobiť okná s parametrami pre pasívne domy. Okrem toho je systém vybavený 3 tesniacimi rovinami, ktoré zlepšujú tak termické vlastnosti výrobku, ako aj jeho tesnosť a akustickú izoláciu. Rovnako ako v modeloch Veka Perfectline, aj tu sa v ráme štandardne montuje oceľové uzavreté spevnenie zvyšujúce statiku profilov a zároveň, ako pre všetky systémy Veka, je model Alphaline označený symbolom triedy A, ktorý potvrdzuje najvyššiu kvalitu výrobku.

Charakteristika:

- 90 mm a 6 komôr, 3 tesnenia poskytujú ideálnu kombináciu a vynikajúce vlastnosti okien
- rovné hrany systému, sklo Super Spacer

 

 

 

 

 

 

 

 

Paleta farieb:


Štandard: zlatý dub, orech, mahagón, dub bahenný, tmavošedá, winchester xa

Neštandard: siena rosso, tmavý dub, oregón, siena noce, dub jasný, višňa, šedá, macore, winchester...Super Spacer® sa vyznačuje veľkou nepriepustnosťou prenikania plynov, vďaka čomu sa nezníži hustota vzácnych plynov (argónu, kryptónu) vyplňujúcich priestor v dvojsklách a tepelná izolácia dvojskiel a sa tiež nezníži. Rámik Super Spacer® sa vyznačuje väčším tepelným odporom než hliníkový dištančný rámik, spôsobujúc tak zníženie koeficienta U pre dvojsklá o 5%. Vedie to k zníženiu nákladov na energiu , redukuje kondenzáciu, a znižuje tiež možnosť výskytu pliesní.


Prednosti izolačného skla s rámikom Super Spacer® v porovnaní s klasickými hliníkovými rámikmi a doterajšími teplými rámikmi:

  • vyznačujú sa 950 násobne nižšou tepelnou vodivosťou, čím obmedzujú tepelné straty o 94 % v porovnaní s rovnakým typom skla s hliníkovým rámikom
  • ako jediný na trhu znižuje koeficient tepelnej izolácie celého okna Uw o 0,2 W/m2K, čím o 15 % znižuje náklady na energiu
  • znižuje a obmedzuje hluk o 2 dB
  • vďaka zvýšeniu teploty na povrchu skiel o 9o C eliminuje jav zrážania vodnej pary
  • dokonca o 60 % znižuje tvorbu plesní a húb, škodlivých pre náš dýchací systém
  • znižuje pravdepodobnosť prasknutia skla z dôvodu pnutia – vďaka zvýšenej flexabilite spojenia rámika zo sklom
  • predlžuje životnosť skla a jeho vlastnosti
  • farebný odtieň rámika je výborne prispôsobený sklu, vďaka čomu tento rámik v zasklení zo vzdialenosti nevidieť.

 

veka_alphaline_90_-_prierez

PageRank ikona zdarma